Knowles Syfer 0603Y2000561JET
0603Y2000561JET
Part No.:
0603Y2000561JET
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
ShinYua0603Y2000561JET.pdf
Description:
CAP CER 560PF 200V X7R 0603
Series:
FlexiCap™
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)