Knowles Syfer 0603Y2502P70BCT
0603Y2502P70BCT
Part No.:
0603Y2502P70BCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
ShinYua0603Y2502P70BCT.pdf
Description:
CAP CER 2.7PF 250V C0G/NP0 0603
Series:
FlexiCap™
Capacitance:
2.7 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)