KYOCERA AVX 0603YA8R2CAT2A
0603YA8R2CAT2A
Part No.:
0603YA8R2CAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
ShinYua0603YA8R2CAT2A.pdf
Description:
CAP CER 8.2PF 16V NP0 0603
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)