KYOCERA AVX 0603ZC102JAT4A
0603ZC102JAT4A
Part No.:
0603ZC102JAT4A
Datasheet:
0603ZC102JAT4A.pdf
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)