KYOCERA AVX 0603ZC102M4T2A
0603ZC102M4T2A
Part No.:
0603ZC102M4T2A
Datasheet:
ShinYua0603ZC102M4T2A.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 10V X7R 0603
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)