KYOCERA AVX 0603ZC153KAT4A
0603ZC153KAT4A
Part No.:
0603ZC153KAT4A
Datasheet:
0603ZC153KAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)