KYOCERA AVX 0603ZD225KAT4A
0603ZD225KAT4A
Part No.:
0603ZD225KAT4A
Datasheet:
0603ZD225KAT4A.pdf
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)