KYOCERA AVX 08051A101MAT2A
08051A101MAT2A
Part No.:
08051A101MAT2A
Datasheet:
ShinYua08051A101MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 100PF 100V NP0 0805
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)