KYOCERA AVX 08051A1R6CAT2A
08051A1R6CAT2A
Part No.:
08051A1R6CAT2A
Datasheet:
ShinYua08051A1R6CAT2A.pdf
Description:
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0805
Capacitance:
1.6 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)