KYOCERA AVX 08051A331KAT4A
08051A331KAT4A
Part No.:
08051A331KAT4A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
08051A331KAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)