KYOCERA AVX 08051A361KAT2A
08051A361KAT2A
Part No.:
08051A361KAT2A
Datasheet:
08051A361KAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
360 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)