KYOCERA AVX 08051A680J4T4H
08051A680J4T4H
Part No.:
08051A680J4T4H
Datasheet:
08051A680J4T4H.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)