KYOCERA AVX 08051C153KAT4H
08051C153KAT4H
Part No.:
08051C153KAT4H
Datasheet:
08051C153KAT4H.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)