KYOCERA AVX 08051C163KAT2A
08051C163KAT2A
Part No.:
08051C163KAT2A
Datasheet:
ShinYua08051C163KAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
0.016 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)