KYOCERA AVX 08051C331MAT4A
08051C331MAT4A
Part No.:
08051C331MAT4A
Datasheet:
08051C331MAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)