KYOCERA AVX 08051C333MAT2A
08051C333MAT2A
Part No.:
08051C333MAT2A
Datasheet:
08051C333MAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)