KYOCERA AVX 08052U360JAT2A
08052U360JAT2A
Part No.:
08052U360JAT2A
Datasheet:
ShinYua08052U360JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 36PF 200V NP0 0805
Series:
U
Capacitance:
36 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ultra Low ESR
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.045 (1.15mm)