KYOCERA AVX 08053A472JAT2A
08053A472JAT2A
Part No.:
08053A472JAT2A
Datasheet:
ShinYua08053A472JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)