KYOCERA AVX 08053A8R2CAT2A
08053A8R2CAT2A
Part No.:
08053A8R2CAT2A
Datasheet:
ShinYua08053A8R2CAT2A.pdf
Description:
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0805
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)