KYOCERA AVX 08053C223M4T2A
08053C223M4T2A
Part No.:
08053C223M4T2A
Datasheet:
08053C223M4T2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)