KYOCERA AVX 08053C224MAT4A
08053C224MAT4A
Part No.:
08053C224MAT4A
Datasheet:
08053C224MAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)