KYOCERA AVX 08053D106KAT2A
08053D106KAT2A
Part No.:
08053D106KAT2A
Datasheet:
ShinYua08053D106KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X5R 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)