KYOCERA AVX 08053G474ZAT4A
08053G474ZAT4A
Part No.:
08053G474ZAT4A
Datasheet:
08053G474ZAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
Y5V (F)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)