KYOCERA AVX 08055A100J4T4A
08055A100J4T4A
Part No.:
08055A100J4T4A
Datasheet:
08055A100J4T4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)