KYOCERA AVX 08055A101MAT4A
08055A101MAT4A
Part No.:
08055A101MAT4A
Datasheet:
ShinYua08055A101MAT4A.pdf
Description:
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)