KYOCERA AVX 08055A820K4T2A
08055A820K4T2A
Part No.:
08055A820K4T2A
Datasheet:
ShinYua08055A820K4T2A.pdf
Description:
CAP CER 82PF 50V NP0 0805
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)