KYOCERA AVX 08055C103MAT6N
08055C103MAT6N
Part No.:
08055C103MAT6N
Datasheet:
ShinYua08055C103MAT6N.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Packaging:
Tray
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)