KYOCERA AVX 08055C222KAZ4A
08055C222KAZ4A
Part No.:
08055C222KAZ4A
Datasheet:
ShinYua08055C222KAZ4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)