KYOCERA AVX 08055C330JAT2A
08055C330JAT2A
Part No.:
08055C330JAT2A
Datasheet:
ShinYua08055C330JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 33PF 50V X7R 0805
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)