KYOCERA AVX 08055C331KAT4A
08055C331KAT4A
Part No.:
08055C331KAT4A
Datasheet:
ShinYua08055C331KAT4A.pdf
Description:
CAP CER 330PF 50V X7R 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)