KYOCERA AVX 08055C472JAT4A
08055C472JAT4A
Part No.:
08055C472JAT4A
Datasheet:
08055C472JAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)