KYOCERA AVX 08055E153MAT4A
08055E153MAT4A
Part No.:
08055E153MAT4A
Datasheet:
08055E153MAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
Z5U
OperatingTemperature:
10°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)