KYOCERA AVX 08056A6R3DAT2A
08056A6R3DAT2A
Part No.:
08056A6R3DAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
ShinYua08056A6R3DAT2A.pdf
Description:
CAP CER 6.3PF 6.3V NP0 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
6.3 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)