KYOCERA AVX 08056D226MAT2A
08056D226MAT2A
Part No.:
08056D226MAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
ShinYua08056D226MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)