Walsin Technology Corporation 0805B152K500CT
0805B152K500CT
Part No.:
0805B152K500CT
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Datasheet:
ShinYua0805B152K500CT.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 50V X7R 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)