Delta Electronics/Components 0805CQ-180EJTS
0805CQ-180EJTS
Part No.:
0805CQ-180EJTS
Manufacturer:
Delta Electronics/Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYua0805CQ-180EJTS.pdf
Description:
FIXED IND 18NH 1.4A 60 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
0805CQ
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
18 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.4 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
60mOhm
Q@Freq:
75 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant:
2.55GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
250 MHz