Delta Electronics/Components 0805CS-151EGTS
0805CS-151EGTS
Part No.:
0805CS-151EGTS
Manufacturer:
Delta Electronics/Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYua0805CS-151EGTS.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 400MA 560MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
0805CS
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
400 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
560mOhm
Q@Freq:
50 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
920MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz