Delta Electronics/Components 0805CS-201EGTS
0805CS-201EGTS
Part No.:
0805CS-201EGTS
Datasheet:
ShinYua0805CS-201EGTS.pdf
Description:
FIXED IND 200NH 400MA 660MOHM SM
Inductance:
200 nH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
400 mA
DCResistance(DCR):
660mOhm
Q@Freq:
50 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
860MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz