Delta Electronics/Components 0805CS-271EGTS
0805CS-271EGTS
Part No.:
0805CS-271EGTS
Datasheet:
ShinYua0805CS-271EGTS.pdf
Description:
FIXED IND 270NH 350MA 1 OHM SMD
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
350 mA
DCResistance(DCR):
1Ohm
Q@Freq:
50 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
650MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz