Knowles Syfer 0805J0631P20CAT
0805J0631P20CAT
Part No.:
0805J0631P20CAT
Datasheet:
ShinYua0805J0631P20CAT.pdf
Description:
CAP CER 1.2PF 63V C0G/NP0 0805
Capacitance:
1.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
63V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)