Knowles Syfer 0805J1002P70DAT
0805J1002P70DAT
Part No.:
0805J1002P70DAT
Datasheet:
ShinYua0805J1002P70DAT.pdf
Description:
CAP CER 2.7PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance:
2.7 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)