Knowles Syfer 0805J2003P90DAT
0805J2003P90DAT
Part No.:
0805J2003P90DAT
Datasheet:
ShinYua0805J2003P90DAT.pdf
Description:
CAP CER 3.9PF 200V C0G/NP0 0805
Capacitance:
3.9 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)