Knowles Syfer 0805J2500181JXT
0805J2500181JXT
Part No.:
0805J2500181JXT
Datasheet:
ShinYua0805J2500181JXT.pdf
Description:
CAP CER 180PF 250V X7R 0805
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)