Knowles Syfer 0805J6300470GCT
0805J6300470GCT
Part No.:
0805J6300470GCT
Datasheet:
ShinYua0805J6300470GCT.pdf
Description:
CAP CER 47PF 630V C0G/NP0 0805
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)