Knowles Syfer 0805Y0500223KXT
0805Y0500223KXT
Part No.:
0805Y0500223KXT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYua0805Y0500223KXT.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
FlexiCap™
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)