Knowles Syfer 0805Y0630333KXT
0805Y0630333KXT
Part No.:
0805Y0630333KXT
Datasheet:
ShinYua0805Y0630333KXT.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 63V X7R 0805
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
63V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)