Knowles Syfer 0805Y1000330JCT
0805Y1000330JCT
Part No.:
0805Y1000330JCT
Datasheet:
ShinYua0805Y1000330JCT.pdf
Description:
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)