Knowles Syfer 0805Y6303P90DCT
0805Y6303P90DCT
Part No.:
0805Y6303P90DCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
ShinYua0805Y6303P90DCT.pdf
Description:
CAP CER 3.9PF 630V C0G/NP0 0805
Series:
FlexiCap™
Capacitance:
3.9 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
630V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)