KYOCERA AVX 0805ZC102MAT2A
0805ZC102MAT2A
Part No.:
0805ZC102MAT2A
Datasheet:
ShinYua0805ZC102MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 10V X7R 0805
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)