KYOCERA AVX 0805ZC106KAT2A
0805ZC106KAT2A
Part No.:
0805ZC106KAT2A
Datasheet:
ShinYua0805ZC106KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X7R 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.060 (1.52mm)